استخراج مقاله از رساله مدیریت

پژوهشگاه مدیریت دولتی

تنها مرکز تخصصی مطالعات مدیریت دولتی در کشور 09101502239 – 09103434482

استخراج مقاله از رساله مدیریت؛ نیاز به دانش، مهارت و تخصص ویژه ای دارد که فقط در اختیار محققین مجرب و ممتاز است

با مشاورین این مرکز؛ به سرعت و با موفقیت کامل از رساله تان دفاع کنید

فرم درخواست مشاوره

استخراج مقاله از پایان نامه مدیریت دولتی

بسیاری از دانشجویانی که در مقطع تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) در حال فارغ التحصیلی هستند مایل هستند ماحصل دانشی که آموخته اند را در قالب مقاله به چاپ برسانند. مقاله اغلب از پایان نامه یا رساله دکتری استخراج می شود لیکن بسیاری از دانشجویان نیز مایل هستند بر روی موضوعاتی خارج از موضوع پایان نامه خود بعنوان مقاله کار کنند.
استخراج مقاله از رساله در مقطع دکتری امری ضروری است و یکی از شروط لازم جهت کسب اجازه دفاع و فارغ التحصیلی است اما برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این مساله یک امر اختیاری است و دانشجویان با ارائه مقاله فقط امتیازاتی در داوری و کسب نمره پایان نامه خواهند داشت.

مقاله چیست

مقاله یک نوشتار علمی و تخصصی است که بر پایه تحقیقاتی گسترده و بر مبنای یافته هایی علمی تدوین و به چاپ می رسد. اعتبار مقالات به نوآوری و سطح علمی آن است و هرچقدر از این حیث در رده بالاتری قرار بگیرد؛ قابلیت پذیرش در مجلات معتبرتری را خواهد داشت.
وجود مقالات متعدد در روزمه تخصصی هر شخصی می تواند وجاهت و چهره علمی او را ارتقاء داده و فرصتهای زیادی را برایش به ارمغان بیاورد به همین دلیل است که دانشجویان، پژوهشگران و اساتید همواره مشتاق نگارش و چاپ مقالات متعدد هستند.
یک مقاله علمی ویژگی‌ها و اصول مختص به خودش را دارد همین ویژگی‌ها هستند که یک مقاله علمی را از جستار یا دل‌نوشته و مقاله شخصی متمایز می‌کنند بنابراین برای نگارش یک مقاله اصولی، علمی و کامل، می‌بایست ویژگی‌های مقاله را بشناسید. جهت مطالعه مقالات معتبری که در سطح بین المللی به چاپ رسیده اند می توانید به مجله Elsevier مراجعه کنید

چرا از پایان نامه مقاله استخراج می شود

پایان نامه و رساله دکتری یک پژوهش مبسوط و علمی است که موضوعی را مورد تحقیق قرار داده و به نتیجه گیری هدایت می کند. پایان نامه دانشگاهی از برخی جهات مشابه مقاله است اما تفاوتهایی نیز دارد که بیشتر در رابطه با حجم مطالب و بسط مفاهیم است. تقریبا تمام پایان نامه های دانشگاهی قابلیت استخراج مقاله را دارند اما واضح است که اعتبار و کیفیت این مقالات تابعی از کیفیت و سطح علمی پایان نامه خواهد بود.
استخراج مقاله از رساله دکتری و چاپ آن در نشریات مورد تایید وزارت علوم، یک امر ضروری برای دانشجویان مقطع دکتری است. یکی از دلایل وجود چنین شرطی در مقطع دکتری این است که ثابت شود سطح علمی رساله در حدی است که قابلیت استخراج مقاله علمی و پژوهشی را دارد. برای آشنایی بیشتر می توانید به سامانه نشر مجلات علمی دانشگاه تهران مراجعه کنید.
دانشجویانی که رساله آنها قابلیت استخراج مقاله ی معتبری نباشد؛ شایستگی دفاع از رساله را نخواهند داشت و باید در نگارش آن تجدید نظر کرده و مورد بازبینی قرار دهند.

هزینه استخراج مقاله از رساله

 هزینه استخراج مقاله از رساله مدیریت، صرف نظر از اینکه رساله دانشجو دارای چه سطحی از کیفیت است بین یک میلیون تا یک میلیون  و پانصد هزار تومن تعیین می گردد. پژوهشگارانی که این وظیفه را برعهده میگیرند تجارب مفید و ارزشمندی در این زمینه دارند و به اصول مقاله نویسی آگاه هستند.
در پژوهشگاه مدیریت؛ در خلال نگارش مقاله؛ چنانچه نقاط ضعفی نیز مشاهده شود مورد بررسی و اصلاح قرار می گیرد تا  مقاله مزبور از کیفیت بهتری برخوردار شود و روند پذیرش و چاپ آن تسهیل گردد.

حدود وظایف موسسه در قبال دانشجویان مدیریت دولتی

مسئولیت پژوهشگاه مدیریت در قبال سفارش استخراج مقاله از رساله شامل مطالعه کامل رساله مزبور و یادداشت برداری و استخراج اهم مطالب آن جهت تدوین یک مقاله استاندارد و اصولی است. پس از اتود اولیه؛ مقاله استخراج شده به کرات مورد مطالعه و نقد قرار می گیرد تا صیقل یافته و زمینه چاپ آن فراهم شود. توجه داشته باشید چنانچه مقاله توسط پژوهشگاه مدیریت تدوین شود؛ می توانیم مسئولیت آن را تا پذیرش در نشریات، قبول کنیم.

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه، پذیرش و چاپ

بدیهی است فقط مقالاتی که دارای سطحی علمی بالایی هستند؛ قابلیت دریافت پذیرش و چاپ در مجلات معتبر را دارند و مقالاتی که فاقد کیفیت مطلوب هستند بالطبع شایستگی چاپ در نشریات معتبر را نخواهند داشت.
دانشجو یا صاحب اثر می تواند پس از انجام رساله دکتری ، سفارش استخراج، تدوین و ویرایش مقاله اش را از این پژوهشگاه مطرح نماید و پس از تکمیل؛ آنرا برای مجلاتی که در حوزه تخصصی موضوع مورد تحقیق او هستند ارسال نموده و درخواست داوری آنرا داشته باشد. در فرایند داوری ممکن است اصلاحاتی مطرح شود ه باید اصلاح و رفع گردد و این پروسه حتی ممکن است چند بار تکرار شود باید صبور باشید و با دقت اصلاحات مطرح شده را اعمال نمایید. در نهایت مقاله مورد تایید قرار گرفته و اجازه چاپ خواهد یافت.

پژوهشگاه مدیریت

همانطور که می دانید پژوهشگاه مدیریت بیش از ده سال است که در زمینه انجام پایان نامه مدیریت دولتی و اقدامات  پژوهشی  تکمیلی آن فعالیت دارد. یکی از فعالیت های این مرکز استخراج مقاله از پایان نامه است که در این خصوص خدماتی ارزنده به دانشجویان ارائه شده است و همچنان با تمام قوا در خدمت دانشجویان عزیز هستیم. توجه داشته باشید اگر بخواهید مقاله ای ارزشمند تهیه کنید بایستی در انتخاب موضوع پایان نامه بسیار دقت شود چراکه موضوعاتی سطحی یا بی اعتبار امکان تهیه مقاله ای خلاقانه را ندارند.